Servis
maranello
maranellogenerators
maranello
Sıkca Sorulan Sorular
1) Tipik SG serisi ,tek rulmanlı jeneratörlerin yedek parça listesi1)Stator Ünitesi
2)Rotor Ünitesi
3)Fan-Vantilatör
4)Kaldırma Tertibatı
5)Segman ucu açıklığı
6)D.E Flanş
7)Sürücü disk
8)Hava çıkıç perdesi
9)Rektifiye Ünitesi
10)İkaz armatür ünitesi
11) Ayak
12) Hava giriş perdesi
13)Hücre Bağlantısı
14)kontrol kapağı
15)Tahrik tarafsız mil yatağı sonu
16)Stator ikaz ünitesi
17)Tahrik tarafsız Bağlantı
18)Tahrik tarafsız muhafaza,
19)Bağlantı kutusu ünitesi
20)AVR: Otomatik Voltaj Ayarlayıcısı


2) Fırçasız Maranello Alternatör ‘ün Özellikleri

1) Sürücü sistemleri arasında mükemmel uyumluluk ; Dünya üzerinde üretilmiş herhangi bir dizel motorla sorunsuz ,uyumlu birleştirmeyi sağlayabilen standart kurulum boyutları ve birçok SAE flanş ve sürücü disklerinin kolayca değiştirilebilir olması.

2) İyi-Çevre dostu koruma programı: Standart IP23 koruma sınıfı ve H Sınıf izolasyon sistemi ve avantajlı üretim teknolojileri sayesinde çok zorlu çevre koşullarında dahi uygun çalışma imkanı .

3) Güvenilir ve güçlü otomatik voltaj regülatörü (OVR) ile her durumda tutarlı uyarı imkanı sağlar.Bu sayede jeneratör güvenli bir biçimde çalışır ve uyarıcı stator üzerindeki yüksek performanslı mıknatıs sayesinde, jeneratörün çalışmaya başlama esnasında istenen gerilim hızlıca elde edilir. Bütün OVR’ lerin ; voltaj ayarlaması, kararlılık ayarlaması, düşük frekans ayarlaması, dış gerilim ayarlaması gibi birçok özelliği vardır.

Standart OVR : SX460;SX440 (paralel olarak çalıştırılabilir)

Opsiyon lu OVR: MX341 (Sabit mıknatıslı jeneratörlerde, doğrusal olmayan yüklemede esnasında ,eşzamansız motor ilk çalıştırılırken veya kısa devre akım kapasitesinin özel gereksinimleri varken uygulanabilir. )

4)Sg jeneratörleri 2/3 standart sargı ya sahiptir, bu sebeple tesisatta , hatalı yükleme durumunda mükemmel uyumla çalışma olanağı sağlar ve paralel bağlantıda diğer jeneratörlerle kolayca çalışma imlanı sunar. Ayrıca kullanım isteğine göre ve sitedeki voltaj ihtiyacını maksimum sevide sağlamak amacıyla birçok çeşit sargı 50 hz ve 60 hz versiyonlu olarak mevcuttur.(Maksimum voltaj 690 V a kadar üretilebilir)
5) SG jeneratörleri standart olarak 3 fazlı üretilmişlerdir. 12 (yol) uçlu terminal sistemde yeniden bağlantıda voltajı değiştirmeyi kolay kılar. Ayrıca çıkış bağlantısını (354/404/454 hariç) değiştirilmesiyle birim tek faz gibi de çalıştırılma olanağı sağlar. Fakat tek fazlı jeneratör 3 fazlı jeneratörün % 58 i kadar güç sağlar ve tek fazlı jeneratörler özel sarım ile tasarlanabilirler.

6)Rotor üzerindeki sargı söndürücü ve rektifiye üzerindeki aşırı gerilim koruyucu sayesinde jeneratörün stabilizesi (dengeliliği ) ve emniyeti sağlanmış olur.

7)İki sızdırmaz ve kaliteli bilyeli rulman ile dengelenmiş sistem sayesinde SG jeneratörleri çok az bir titreşim ve çok düşük ses seviyesinde çalışma imkanı sunarlar.

8)Kurulum ve bakım esnasında kolay erişim ;

Motoru bağlama ,giriş ve çıkış kablosu bağlama,OVR(otomatik voltaj regülatörü) ayarlanması, rektifiye bağlanması, akım trafoları ile entegre edilmesi sırasında kolay erişim kolaylığı sağlar.

3.Alternatör hızı

4 kutuplu (pole ) 50HZ 1500rpm 60HZ 1800rpm
2 kutuplu (pole ) 50HZ 3000rpm 60HZ 3600rpm

DÖNÜŞ YÖNÜ
STANDART: SAAT YÖNÜ (sürücü sonu yönünde)

4. Yedek Güç Standby Power nedir ?

LTP:LIMITED TIME POWER-STAND BY sınırlı süre yedek güç nedir?

Maksimum 500 saat / yıl ( maksimum 300 saat sürekli çalışma durumunda )
Alternatör sınıflandırması ;yedek-güç (standby power) durumu için 40˚C/27˚C

40˚C STANDBY(Yedek-güç durumda) :Aşırı yükleme yapılmadan sabit yükte, Maksimum 500 saat/yıl sınırlı ve izin verilebilen sıcaklık artışı süresinde çalışan Jeneratörlerin sınıfı H tipidir.


27 ˚C STANDBY (Yedek-güç durumda): ortamsal sıcaklığın 27℃ den yüksek ve 40˚C düşük olduğu kabulü ile çalışma koşullarındaki şartlar aynen geçerlidir,


5) Sürekli güç & Başlangıç güç

COP: Devamlı güç
Nominal sabit yükte sürekli çalışma
Sınırsız saat /yıl çalışma
ısı ve elektrik enerjisinin ortak üretimi / Denizle ilgili….
Alternetör Gücü S1 / 40℃- sınıf H veya F
PRP: Prime Power :Başlangıç Gücü
Değişken yük altında sürekli çalışma ( tanımlanmış yükün %70 ‘inde ortalama yükleme yapılırken)

Sınırsız saat /yıl çalışma
Endüstri, Bayındırlık-Kamu işleri…
Alternetör Gücü S1 / 40℃- sınıf H
Yükleme kapasitesi
Anasayfa Hakkımızda Ürünler Sertifikalar Servis İletişim
Maranello Generators © 2015. Tüm Hakları Saklıdır.